Türkiyenin Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiyenin Paylaşım Platformu

>>>>>>>ForumTurkiye<<<<<<<

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Önce Fener sonra NBA

YazarMesaj
By_İsmail
MODERATÖR
MODERATÖR
By_İsmail

Ruh Hali : Önce Fener sonra NBA Hosgor10
Takımı : Önce Fener sonra NBA 1446

Önce Fener sonra NBA Empty
MesajKonu: Önce Fener sonra NBA   Önce Fener sonra NBA EmptyPerş. Ağus. 07, 2008 11:09 am

Ömer Aşık, dünyanın en iyi liginde oynayacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Chicago Bulls tarafından seçilen Ömer Aşık, “Fenerbahçe’yle 2 yıllık sözleşmem var. Kulübüme katkı sağlayıp, ardından NBA hedefimi gerçekleştirmek istiyorum” dedi.

Acelem yok

NBA 2008 draftı 2. turunda Portland Trail Blazers tarafından seçilen, ardından hakları takas yoluyla Chicago Bulls’a devredilen Ömer Aşık, dünyanın en iyi liginde oynayacak olmanın mutluluk verici olduğunu söyledi. Ömer, “Hem benim, hem de Fenerbahçe için gurur kaynağı olduğunu düşünüyorum. Kulübümle 2 senelik sözleşmem var. Bu sürenin sonuna kadar kulübüme en iyi katkıyı sağlayıp, ondan sonra NBA’de hedeflerim doğrultusunda oynamak istiyorum” dedi.

Tecrübe kazanmalıyım

Ömer, NBA’ye şimdi gitme durumunun olmadığını belirterek, “Daha çok tecrübe kazanıp oraya hazır gitmek istiyorum. Fenerbahçe’de yine şampiyonluk yaşamak, Euroleague’de en azından bir Final-Four oynamak en büyük arzum” diye konuştu. 2009 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesi milli takım kadrosunda bulunan genç basketbolcu, “Milli takım konusunda çok tecrübesizim. Ama takımın Avrupa Şampiyonası’na katılması için elimden geleni yapacağım” dedi.

Rakipler zorlu

Grupta Belçika, Ukrayna ve Fransa gibi zorlu rakiplerle karşılaşacaklarını hatırlatan Ömer, şöyle devam etti: “Bizi zorlu maçlar bekliyor. Çok çalışıp, maçlara en iyi şekilde hazırlanacağız. Sonuçta biz sahaya kendi gücümüzü yansıtırsak, bütün takımları yenebiliriz. Hong Kong’ta Amerika Birleşik Devletleri ile oynayacağımız maç da bizim için büyük tecrübe olacak. Hedefimiz, önce finallere katılıp, ardından madalya kazanmak”.

Önce Fener sonra NBA 211590

Önce Fener sonra NBA
1 sayfadaki 1 sayfası