Türkiyenin Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiyenin Paylaşım Platformu

>>>>>>>ForumTurkiye<<<<<<<

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"İnönü Stadı'nı hayal ediyorum.."

YazarMesaj
salazar
MODERATÖR
MODERATÖR

"İnönü Stadı'nı hayal ediyorum.." Empty
MesajKonu: "İnönü Stadı'nı hayal ediyorum.."   "İnönü Stadı'nı hayal ediyorum.." EmptyC.tesi Ağus. 02, 2008 1:07 pm

Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Sivok, siyah beyazlı kulübün yönetici ve taraftarlarını tatmin etmek için elinden geleni yapacağını söylerken, şuan en büyük hayalinin İnönü Stadı'nı dolu olarak görmek olduğunu kaydetti..

Sivok, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, ''Yönetimi ve taraftarı tatmin etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Elbette şu an kafamda başka bir yere transfer olmak yok. Öncelikle Beşiktaş'ın bana verdiği parayı hak etmek ve sonrasında da performansım da iyi olursa, Beşiktaş'a para kazandırıp bir yerlere gitmek isterim'' dedi.

Çek futbolcu, siyah-beyazlı kulübe transferini, ''Ertuğrul hocanın beni izlemeye geldiğini duydum ve stoper aradıklarını biliyordum. Beşiktaş beni almak üzere çok kesin ve çok hızlı bir şekilde hareket etti. Bu durum karar vermemi kolaylaştırdı. Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu, zaten, biliyordum, dolayısıyla aklımda hiç bir soru işareti olmadan hemen evet dedim'' diyerek anlattı.

Türkiye'ye gelmeden önce üç büyük kulübün olduğunu bildiğini ifade eden Sivok, şunları kaydetti:
''Beşiktaş'ın adını her yıl Avrupa Kupası maçlarından duyuyordum. Aslında Türkiye'nin Dünya Kupası'nda da üçüncü olmasından dolayı zaten Türk futbolu hakkında fikir sahibiyim, üstelikle Avrupa Şampiyonası'nda ilk dörde girdikten sonra zaten Türk futbolunu tanımamak mümkün değil.''

Beşiktaş taraftarının şampiyonluk özlemi olduğunu bildiğini belirten Sivok, şöyle devam etti:
''Avrupa'da başarı ve şampiyonluk hedeflerinin yerine gelmesi için yardımcı olmak istiyoruz. Rakiplerimize saygı duyarak elimizden geleni yapacağız ve taraftarlarımızı sonuna kadar tatmin edeceğiz, Şu an takımdaki havaya baktığımızda güzel bir tablo ortaya çıkıyor. Arkadaşlık ilişkileri çok iyi. Hırslı ve istekli bir futbolcu topluluğu içindeyim. Bence başarıya giden yolda bu ayrıntılar büyük bir önem taşıyor.''

Yenilgiden hiç hoşlanmayan ve sonuna kadar savaşmayı seven bir oyuncu olduğunu vurgulayan Çek futbolcu, şunları kaydetti:
''Kollektivizme inanırım. Her zaman paslı oynamayı ve takım oyununun arkasında duran bir oyuncu olmayı tercih ederim. Hem etrafımdaki oyuncuları oynatmayı severim hem de takım ruhu içerisinde olmayı. Beni izledikçe aslında şunu göreceksiniz, şu anki antrenmanlarda izlediğiniz kadar sakin değilimdir, özellikle sahadayken çok daha heyecanlı çok daha sesi yüksek çıkan ve hatta içindeki heyecanı dışarıya vuran bir futbolcuyum. İzledikçe beni göreceksiniz.''

-''İNÖNÜ STADI'NI HAYAL EDİYORUM''-
İstanbul'da en çok görmek istediği yerin BJK İnönü Stadı olduğunu belirten Tomas Sivok, ''İnternetten daha önce gördüğüm görüntüler ve televizyondan izlediğim maçlar, atmosferin inanılmaz olduğunu gösteriyor. Daha önce Sparta Prag ile bir hazırlık maçı yaptık ama tribünler pek dolu değildi. O yüzden onun etkisini göremedim ama hem bana anlatılanlar, hem de gördüğüm şeyler İnönü Stadı'nın inanılmaz olduğunu gösteriyor'' dedi.

İstanbul'u daha iyi tanımak için elinden geleni yapacağını ifade eden Sivok, ''Şu anda Türkçe çalışıyorum. Önümüzdeki aylar içinde Türkçe'yi daha iyi öğrenmek için kendimi daha çok zorlayacağım. Türkçe zor bir dil, bakalım zaman ne gösterecek. 3 yıldır beraber olduğum bir kız arkadaşım var ve onunla gayet iyi anlaşıyoruz, zaten o da İstanbul'da yanıma taşınacak ve beraber yaşamaya başlayacağız'' diye konuştu

"İnönü Stadı'nı hayal ediyorum.."
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-